Tág pórus?
|
Sziasztok, Katona Alexa vagyok. Kezdjük az őszt egy szakmai cikkel, melyben kolléganőmmel beszélgetek arról, hogy milyen formában és miért érdemes fókuszban tartanod a bőrápolást a hűvösebb, párásabb idő közeledtével.
Alexa – Szia Kriszti. Hogy vagy? Hogy telnek a napok a hideg közeledtével? Készülsz különleges módon a kezelésekre?
Kriszti – Szia Alexa, köszönöm, szuper a hangulatom, az egyik kedvenc időszakom az ősz. Nyáron mindig van plusz időm tervezni a kezelések szüneteiben. Hasznosnak tartóm előre megtervezni az időszakra jellemző kezelési lehetőségeket az igényeknek megfelelően. Ahogy egyre hidegebbek a reggelek azzal kezdünk szembesülni, hogy szárad a bőr a kezünkön, cserepes lesz az ajkunk és az arcbőrünk szintén kényes lesz, így ezekre már előre készülök.
Alexa – Amikor néhány hete egyeztettük a beszélgetésünket egyből rávágtad, hogy a pórusokról kell beszélned mindenképpen. Miért gondoltad ezt? Úgy látod, hogy kevésbé kap fókuszt?
Kriszti –
Alexa – Milyen különleges kezelési igényekkel keresnek meg a vendégeid illetve a kért szolgáltatás általában megfelelő vagy szívesen hallgatnak rád szaktanács esetén?
Kriszti –
Alexa – Kezelésről vagy kezelés sorozatról beszélünk a bőrápolás esetén? Mi a különbség a kettő között?
Kriszti –
Alexa – Beszélhetünk olyanról, hogy genetikai tényező?
Kriszti – Egyes bőrtípusok velejárója a tág pórus. A bőrtípus lehet velünk született vagy szerzett. A bőrtípusunkat megváltoztatni nem tudjuk, viszont a kellemetlen tüneteit kordában tudjuk tartani.
Alexa – Elmondásod szerint a faggyúmirigy komoly dolog, kiemelten kell vele foglalkozni. Ha ez elmarad okozhat problémát vagy működhet rendellenesen?
Kriszti – Amikor a faggyúmirigyek termelődése fokozott, előfordul, hogy az elöregedett szarusejtek és a faggyúmirigy felesleges váladéka comedo (mitesszer) kialakulásához vezet. A miteszerektől a pórusok eldugulnak, ami tág pórust eredményez.
Alexa – A bőr örgedésének kezelése mindig téma. Hatással lehet a bőr öregedése a tág pórusokra?
Kriszti – Az egyre öregedő bőr a pórusok méretére is hatással lehet. Ahogy a bőr veszít feszességéből és rugalmasságából a pórusok falai meggyengülnek, elernyednek, emiatt kitágulhatnak.
Alexa – Általánosságban mit ajánlasz elsődleges bőrápolásként?
Kriszti – Fontos a rendszeres letisztítás! Ne hagyd, hogy tisztátalan, szennyezett legyen a bőröd. Használj savas ph értékű, bőrtípusodnak megfelelő lemosót reggel este. A pórusok megtisztításához alkalmazhatunk mélytisztító maszkokat, pakolásokat. Hidratálj! Szerezz be olyan kozmetikumokat, amelyek vízmegkötő, vízpótló hatásúak. Használj fényvédőt! A fényvédő használatával megelőzhetjük a bőr korai öregedését. A kémiai hámlasztás szintén egy hatékony módszer a pórusok méretének csökkentésére. Ez az eljárás fokozza a sejtek megújulását, ezáltal a bőr is új állapotba kerül. Nem engedi, hogy a szarusejtek felhalmozódjanak.
Alexa – Tanácsolsz valamit, amit mindenképpen kerüljünk el bőrápolás esetén?
Kriszti – Mindenképp kerüld az olyan kozmetikai termékeket, (legyen szó bőrápolásról vagy sminkelésről) amelyek eltömítik a pórusokat, illetve fokozzák a faggyútermelődést. Ezek a készítmények gátolják a bőrlégzést, elnehezítik a bőrt. Ne használj szárító és irritáló hatású kozmetikumokat. Ha a bőr veszít víztartalmából, a faggyúval próbálja ellensúlyozni és hidratálni azt. A dehidratált bőr szarurétege megvastagszik, ami korai bőröregedéshez vezethet.
Néhány hatóanyag: