Reggelente sokáig tart a sminkelés és azt az időt inkább alvással töltenéd?
A technika fejlődésével egyre modernebb műszempillaszálakat alkotnak, és a szakemberek is egyre hosszabb és dúsabb pillát tudnak építeni. Egy szépen felépített pillasor teljesen természetes hatást kelt, a viselőjének olyan, mintha ott sem lenne, ráadásul éveket fiatalít. Viszont nem árt megfogadni néhány tanácsot annak érdekében, hogy a pilla tartós és szép is maradjon, és ne okozzon problémát egészségügyi szempontból sem.
A műszempilla viselésének tulajdonképpen nincs kockázata. Ha jó szakembert választ az ember, szép eredményre számíthat, ezért érdemes körülnézni és tájékozódni a pilla felrakatása előtt. Csak igen ritka esetben fordul elő, hogy a ragasztó, amivel rögzítik a szálakat a saját pillára, irritációt okoz, ám ma már ezeket is igyekeznek egyre jobban bőr- és szembarát anyagokból előállítani. Sokszor kérdezik, kell-e pihentetni. Az ajánlás szerint nem kell, de amikor azt látom, hogy ritkábbak az eredeti pillaszálak, vagy gyorsabban hullajtja a vendég a pilláit, akkor szoktam 6-8 hét szünetet javasolni – mondta a kozmetikus.
A technika pár év alatt annyit fejlődött, hogy ma már nem egy műszálat tesznek egy eredeti pillára, léteznek akár 7-8 D-nek nevezett módszerek is. Ez azt jelenti, hogy egy eredeti pillára 7-8 műszálat tartalmazó kis tincsek kerülnek, ezáltal dúsabb hatás érhető el. A másik előnye, hogy legyezőformája miatt kevesebb saját pillát kell felhasználni, s ez kisebb megterhelést jelent. A tincsek egyébként olyan könnyűek, hogy azok is hordhatják őket, akiknek nagyon rövid és rendkívül vékony saját pillaszálai vannak. Nem terhelik, nem törik le az eredeti pillát. A látvány tekintetében számít a pilla formája is. A „normális” henger alakú, de van olyan is, ami lapos és rombusz alakú, így vastagabbnak hat, ám a súlyát tekintve ugyanolyan könnyű, mint a többi fajta.
De miből is készül a műszempilla? Régebben selyem vagy nerc felhasználásával állították elő, ma már jóval több alapanyagot használnak. Készítik szintetikus anyagokból, tollból, állati szőrből, emberi hajból, sőt akár papírból is. És hogy mire vigyázzunk és mi tegyünk annak érdekében, hogy 4-5 hétig szépen megmaradjanak a pilláink?
Ha sokszor van gőz vagy meleg hatásának kitéve a pilla – például sűrűbben szaunázunk vagy járunk szoláriumba – a ragasztó elengedi a szálakat. A zsíros vagy olajos szemkörnyékápolók sem tesznek jót a műszempillának. Ha ilyet használunk, kerüljük a pillák környékét. A szempillaspirál használata sem jó, mert azt minden este le kell mosni, ez pedig rövidítheti a műszempilla tartósságát.
Összeséggében egy jól megválasztott szakember garancia a tökéletes pillákra.